Prognóza vývoje cen bytů na nejbližší roky

Jak se budou vyvíjet ceny bytů a nemovitostí? To je otázka, kterou si kladou nejen vlastníci bytů, ale rovněž např. banky. Komerční banka publikovala na svém webu prognózu vývoje cen bytů na nejbližší 2-3 roky. Jelikož koresponduje s naším názorem, který každodenně zažíváme na trhu realit rádi ji s vámi budeme sdílet.

Komerční banka předvídá pro následující dva roky pokles cen zejména bytů a poté jejich následný růst. V argumentaci se opírá zejména o to, že česká ekonomika je v současné době v recesi, což má vliv na růst nezaměstnanosti, což má poté vliv rovněž na nepříznivý vývoj nominálních mezd lidí, kteří pak neutrácejí, chybí tedy poptávka po bytech, realitách a dalších statcích dlouhodobé spotřeby jako např. automobilech. V analýze zmiňuje že pokud je například expanze ekonomiky výraznější o 1 % po dobu jednoho roku (růst hrubého domácího produktu), nabídkové ceny bytů jsou vyšší v horizontu dvou let až o 4 %. Tzn. pokud ekonomika bude klesat, pak tomu bude pravděpodobně naopak.

Naopak pro růst či stabilizaci cen bytů hovoří fakt, že poměr cen nemovitostí k průměrné mzdě se dá se říci stabilizoval a rovněž podpora levných hypoték zvyšuje poptávku zejména po bytech. Nicméně to podle KB nebude stačit a vliv nárůstu nezaměstnanosti a recese pro následující 2 roky převáží a bude znamenat pokles cen.

Rádi vám pomůžeme i v tomto prostředí prodat byt, či jinou nemovitost za nejlepší možnou cenu nebo poradíme jak výhodně do nemovitostí naopak investovat, neboť dle nás je k tomu vhodná doba.

A jak se vyvíjely ceny bytů v Brně? Zdroj Institut regionálních informací.

Tržní ceny standardních bytů 68 metrů čtverečních v běžné lokalitě:

                              2008 2011 2012

Změna

2008-2012

Změna

2011-2012

Brno 2 186 000    2 015 000    2 114 000    - 3,3 % 4,9 %

Jelikož Brno bylo jedno z mála měst, kde nabídkové ceny bytů v roce 2012 rostly, předpokládáme, že se přizpůsobí trajektorii ve vývoji cen v dalších velkých městech jako Praha, Hradec Králové, nebo Ostrava, kde ceny klesaly. Tudíž předpokládáme, že z tohoto důvodu bude tlak na pokles cen bytů v Brně vysoký.

Dále viz:

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno