Letošní rok Brno prodá 5000 bytů, bude to mít vliv na cenu?

Brněnský magistrát hodlá letos privatizovat 5000 bytů a skončit tím hromadné prodeje bytů do rukou nájemníků. Je to konce seznamu bytů, který byl schválen k prodeji před deseti lety. Bude to mít vliv na cenu bytů na trhu?

Dle našeho názoru to velký vliv na ceny mít nebude. Již nyní lidé, kteří byt koupit nechtějí snaží se přes "specializované" realitní kanceláře byt vyměnit, či prodat za odstupné, takže místo nich nastoupí spekulanti, kteří určitě pod cenu nepůjdou. Navíc trh s byty v Brně prokázal i v této realitní krizi pozoruhodnou odolnost a tak i v případě, že trh v Čechách obecně klesá, tak Brno a byty zde si své ceny drží. I když poklesy v řádu procent lze očekávat, bude to pravděpodobně méně než bude průměrný pokles cen bytů v Čechách.

Viz naše článek o vývoji bytů v posledních deseti letech. I když se počet bytů zvyšoval, ceny bytů rostly. Samozřejmě již to není takové terno, ale na koupi bytů od města a jeho následném prodeji se dá stále slušně vydělat.

Srovnání cen bytů na prodej s minulým rokem

Jak vypadá trh s byty v Brně ve srovnání s desetiletým odstupem?

Levné byty v Brně již běžně pod milion Kč

Brněnskému magistrátu zůstane stále kolem 25.000 bytů a i když o dalších výprodejích neuvažuje, prý pokud budete mít zrovna byt v domě ve kterém má byt v pronájmu někdo zezastupitelů, nebo jeho rodinný příslušník, pak máte stále velkou šanci na výhodnou koupi.

Pokud chcete koupit, prodat, pronajmout byt s důvěrou se obraťte na naši realitní kancelář. Naši školení makléři vám velice rádi pomohou s vaším přáním a požadavky.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno