Brno – Husovice: analýza nemovitostí

Jde o bývalou samostatnou obec, město, nyní městskou čtvrť, městské části Brno – Sever. Sousedy na Brně sever jsou jim dále: Černá Pole, Soběšice, Zábrdovice a Lesná Leží v její východní části na rozloze 132 hektarů a počtem obyvatel kolem 7 tisíc. Husovice protíná řeka Svitava, většina zástavby se nachází na jejím západním (pravém) břehu.

Občanská vybavenost

Husovice bývaly vždy takovou nenápadnou částí Brna. Nicméně jejich blízkost k centru a relativně nižší ceny nemovitostí ve srovnání se zbytkem Brna k nim v poslední době obrátily pozornost mnoha zájemců o bydlení zde. Je zde vše co člověk potřebuje k pohodlnému životu. Je zde školka, škola, blízkost přírody a míst pro volnočasové aktivity v čele s cyklostezkou, která vede až k Bílovicím.

Dopravní dostupnost

Do Husovic i z Husovic se rychle dostane jak na výpadovky tak do centra Brna. Jezdí zde MHD a je zde mimo jiné trolejbusová vozovna dopravního podniku.¨

Analýza nemovitostí

Jižní rovinatá část je charakteristická hustou starší zástavbou, kde najdeme i některé secesní památky. Je zde např. řada obchodů i např. kostel. Tato zástavba končí Provazníkovou ulicí a přechází na západě do oblasti s panelovou výstavbou kolem ulice Kohoutova a na východě pak do zástavby s rodinnými domy kolem původní obce, kde je mnoho rodinných domů na ulicích Klidná, Lobzíky, Míčkova, Nouzová, Slezákova. Dále k severu se pak nachází kolonie Písečník a nejsevernějším bodem Husovic jsou činžovní domy na Soběšické ulici.

Starší byty se v Husovicích prodávají kolem 40-45 tis. Kč/m2 závisí na stavu, poloze, opotřebení. Novostavby pak kolem 48- 52 tis. Kč/m2.

Rodinné domy pak k rekonstrukci, či jako pozemek lze koupit i za 2000 Kč/m2. Obvyklá cena je od 2,5-5 mil. Kč, velké vily se prodávají mezi 8-10 mil. Kč.

Pozemky lze koupit velmi těžko nabídka je omezená a pozemky rychle mizí. Ceny se pohybují mezi 2,5-4.000 Kč/m2.

Pokud uvažujete o koupi, prodeji, pronájmu v této lokalitě, naši realitní makléři Vám rádi pomohou s realizací. Neváhejte se na nás s důvěrou obrátit. Děkujeme.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno