Brno-Zábrdovice: analýza nemovitostí

Lokalita

Zábrdovice jsou městskou čtvrtí statutárního města Brno. Leží na východ od samého centra města na území 164 ha. Zábrdovice leží z obou stran řeky Svitavy a jsou rozděleny mezi městské čísti Brno-střed, Brno-Židenice a Brno-sever. První zmínka o Zíbrdovicích je ze 13. stol a jde tedy o jednu z nejstarších brněnských částí. Původně vesnice, byla k Brnu připojena v 19. stol.

Je zde velmi hustý shluk historických domů, dvou a vícepatrových, které však v minulosti nebyly  udržovány a pomalu se měnili v ghetto. Zábrdovice jsou známy i tím, že zde žije romská komunita. Ne nadarmo se mu po Brně říkalo brněnský Bronx.

Jde o spojnici směrem k dalším částem Brna, kde jsou sídliště jako např. Vinohrady, či Židenice a proto je zde několik dopravně vytížených ulic. Jde zejm. o ulice Cejl, Francouzská, Vranovská, Jugoslávská, Milady Horákové a Merhautova.

Doprava

Pěšky lze dojít pohodlně do centra. Jezd zde hustá síť MHD, číst je protkaná silnicemi a lze se dostat všude kam je třeba.

Občanská vybavenost

Kromě všech k životu nutných úřadů a služeb je zde mnoho obchodů, hypermarket Albert, finanční úřad, okresní soud Brno-venkov.

Analýza nemovitostí

Brno má se Zábrdovicemi velké plány a již zahájilo rekultivaci a rekonstrukce bytového fondu, opravy veřejných prostranství i jednotlivých ulic jako např. Staré a v současnosti Milady Horákové. Jde tedy o velmi perspektivní lokalitu z hlediska realitních investic. V Zábrdovicích je mnoho bývalých průmyslových areálů, které čekají na využití a vzhledem k blízkosti centra se dá čekat, že se tato oblast bude rozvíjet dynamičtěji než další brněnské městské části.

I proto začala poptávka po bytech v této části růst objevilo se i několik developerských projektů. Ceny za starší byt jsou dnes mezi 37-39.000 Kč/m2 podle polohy,  stavu, sousedů, typu vlastnictví. Za pronájem pak kolem 170 Kč/m2. Závisí na období kdy pronájem sháníte neboť Brno je studentské město a v určitém období je poptávka velmi vysoká.

Pozemky k dispozici téměř nejsou, jsou zde však brownfieldy a pro investora toto může být daleko zajímavější.

Pokud hledáte jakoukoli nemovitost, byt, dům, pozemek v této lokalitě naši realitní specialisté vám rádi pomohou koupi zrealizovat.

Prodáváte-li jakoukoli nemovitost, byt, dům, pozemek v této lokalitě naši realitní specialisté vám rádi pomohou prodej rychle a výhodně zrealizovat.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno