Brno – Černá pole: analýza nemovitostí

 

Do poloviny 19. stol. Šlo o zemědělskou oblast s vinicemi. Odtud i název čtvrti, který vychází z barvy půdy, která se zde nacházela. První vilové čtvrti byly umístěny na ulice dnešní třídy Kpt. Jaroše a nám. 28. října (dříve Hutterůf rybník). Po 1. svět. válce zde vznikla samostatná Štefánikova čtvrť s rodinnými domy na severovýchodě a ve třicátých letech a době hospodářské krize zde město vybudovalo kolem Janouškovy ulice nouzovou kolonii s nízkými dřevěnými domy. Na to pak dále navázala předválečná výstavba sociálních bytů kolem ulic Černopolní a Merhautova.

Ve čtvrti se angažovalo mnoho předních architektů asi nejznámější příklad je Fuxova Vila Tugendhat s tím, že se nejedná o jediný architektonický skvost ve čtvrti.

Dále se nejstarší stavba vil soustředila nad park Lužánky, kde vznikla první vilová čtvrť v Brně.

Hlavní spojnicí s centrem Brna je ulice Merhautova s ulicí Milady Horákové.

 

Občanská vybavenost

Ve čtvrti je veškerá občanská vybavenost. Je zde rovněž Fakultní nemocnice i dětská nemocnice. Je zde mnoho školek, škol, Mendelova univerzita, dětská hřiště nebo i největší brněnský park Lužánky či Schreberovy zahrádky. Obchody, služby a restaurace.

 

Analýza nemovitostí

Černá pole patří do top kategorie z hlediska cen realit. Převažují zde dvou a vícepatrové činžovní domy. Vily se zde prodávají za deset a více milionů. Ceny vybydlených bytů začínají na 40 tis. Kč/m2, zrekonstruované jsou kolem 50. tis. Kč/m2. Závisí samozřejmě na lokalitě i konkrétním domě. Jsou zde činžovní domy s vysokými stropy i panelové byty. V lokalitě se mnoho bytů pronajímá zejména vysokoškolským studentům.

Ze severu sousedí Černá pole s Lesnou, kde se lze rychle dostat do přírody. Centrum a Střed na jihu a východě je v docházkové vzdálenosti. Ideální lokalita pro život v Brně. Ze západní strany sousedí s Královým polem.

 

Pokud máte zájem koupit, prodat, pronajmout nemovitost v Černých polích obraťte se na nás. Lokalitu dobře známe, naše kancelář zde sídlí a naši realitní makléři vám rádi pomohou s realizací vašeho záměru.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno