Brno Lesná: analýza nemovitostí a bytů

Brno Lesná patří k městskému obvodu Brno Sever. Na většině území katastru, který má výměru 258 hektarů se nachází převážně panelové sídliště. Ty zabírají 104 hektarů a je tvořeno téměř 6000 byty.

 Najdou se však místa se zástavbou rodinnými domy. Sídliště bylo postaveno mezi roky 1962-70 a je nejzdařilejším brněnským sídlištěm. Díky zdejší zeleni tato čtvrť patří mezi nejatraktivnější části Brna a je přirovnávána k Tapiole což je u finských Helsinek. V roce 2004 tak bylo navrhnuto, aby se Lesná stala městskou památkovou zónou, která tuto část uchránila před možnou nekontrolovanou výstavbou. 

Sídliště Lesná

Je postavené na mírném svahu nad silnicí spojující Královo Pole a Husovice a nad železniční tratí Praha-Brno. Díky skvělému architektonickému návrhu se mezi jednotlivými domy nachází množství zeleně a díky poloze je zde téměř luxusní výhled na město Brno. Sídlištěm prochází hlavní dopravní tepna - okružní komunikace (ulice Okružní a Seifertova), z níž vybíhají krátké odbočky pro příjezd k bytovým domům. Ve středu sídliště se nachází hluboká zalesněná Čertova rokle, v níž se nachází amfiteátr, který však již delší dobu není využíván pro koncertní účely. Na západě na hranici se sousedním katastrálním území Sadová se nachází zalesněné údolí "U Antoníčka",které však už patří do Králova Pole, nacházejí kaplička sv. Antoníčka a studánka U Antoníčka.

Díky tomu je Brno Lesná rozsáhlou klidovou zónou bez frekventovaných silnic s chodníky pro chodce, což je v podstatě jeden velký park.

V bytových domech panelového sídliště se nachází je byty 1+kk až 4+kk. Tím je zajištěno, že skladba obyvatel je různorodá a dlouhodobě zajímavá pro bydlení.

Mimo devíti až třináctipatrové paneláky se v lokalitě nachází i dva typy čtyřpodlažních zděných domů.

Sídliště je architektonicky rozčleněno na čtyři okrsky, každé po zhruba 5000 obyvatelích.

Je zde výborná občanská vybavenost.

Mateřské školky, základní školy, obchody, restaurace, služby, kulturní dům, lékaři.

Je zde často jezdící MHD: bus, tram s nimiž se velmi rychle dostaneme do centra Brna.

Kromě sídliště Lesná se na katastru Lesné nacházejí tyto další obytné zóny:

  • Divišova čtvrť  ležící na jihozápadním okraji katastru Lesné a vzniklá původně jako nouzová kolonie v 20-30 letech minulého století.
  • Bytové domy na severovýchodě Lesné s ulicemi Kupkova, Plachtova, Šalounova a Španielova
  • Na východní straně Seifertovy ulice řadové rodinné domy
  • sídliště „Barvy“, s polohou východně od ulice  Soběšické
  • Čtvrť Nade mlýnem, zástavba rodinnými  domy v ulicích Holubova, Soběšická, Studená a Vyhlídka;.
  • bytový komplex Majdalenky I., rozkládající se na severu Lesné mezi ulicemi Okružní a Majdalenky
  • bytový komplex Nové Majdalenky, rozkládající se severně od komplexu Majdalenky I.

Ceny bytů porovnání a vývoj:

Počátkem roku 2012 v nabídce v Brně - Lesná 10 bytů 2+1, panelových a v osobním vlastnictví, a to v ceně od 1.750.000  - 2.050.000,- Kč. Začátkem  2013 se nabízelo v Brně – Lesná přibližně 5 bytů, panelových a v osobním vlastnictví v cenách od 1.750.000 – 1.990.000 (+ jeden přízemní byt s cenou 1.650.000  Kč).  Každý rok prodáme v této lokalitě několi bytů o různých velikostech a cenových úrovních.

Ceny bytů se liší podle patra ve kterém se nachází, míry úprav v bytě a rozdílných vlastnostech bytů jako je vybavení bytu, zda je  výhled z okna (je-li do paneláku nebo s pohledem  na město), jaká je vzdálenost od nejbližší zastávky MHD apod.

Ceny bytů na Lesné díky své poloze a kvalitě v posledních letech neklesají, ale stagnují. Což je rozdíl oproti jiným brněnským sídlištím, kde ceny o pár procent každý rok klesly. Neznamená to, že se byt prodá za jakoukoli cenu, ale svou cenovou hladinu si udrží stabilní.

Pokud chcete koupit, prodat, pronajmout byt či jiné reality v této lokalitě, naši zkušení realitní makléři vám rádi pomohou s jakoukoli realitní transakcí.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno