Pavlov, okr. Břeclav, analýza nemovitostí

Lokalita

Pavlov je vinařská obec, ležící na břehu Novomlýnských nádrží a na úpatí Pálavských Vrchů. Obec je chráněnou vesnickou památkovou rezervací jejíž historie sahá až do doby lovců mamutů či doby kamenné. První zmínky o obci jsou datované do 11 stol. Hlavním zdrojem prosperity obce bylo  a je vinařství. Vinná réva se v současnosti pěstuje na více než 170 ha z 370 ha možných vinic, které  se nacházejí kolem obce.

Katastrální území má velikost 13,03 km2. Nadmořská výška 240 m n. m., nejvyšší bod katastru Děvín, 550 m n. m. V obci žije 568 obyvatel.

Obec se nachází v CHKO Pálava, je zde ráj turistů a odpočinku. Na Pálavských Vrších se nachází několik zřícenin hradů, nejznámější je hrad Děvičky přímo nad obcí. Místo pro rekreaci jako stvořené

Občanská vybavenost

Ačkoli jde o malou obec je zde díky turistickému ruchu poměrně živo a obec si udržuje celou škálu služeb. Je zdeautobusová zastávka, pošta, telefonní ústředna. Z inženýrských sítí vodovod, kanalizace dešťová a splašková, plynofikace. Je zde rovněž mateřská škola, obvodní lékař, knihovna, kulturní dům, požární zbrojnice, travnaté fotbalové hřiště. Je zde přístaviště pro jachty a ideální podmínky pro rybáře.

Dopravní obslužnost

Obec leží 8 km od Mikulova, 2 km Dolní Věstonice, nedaleko Rakousko, Lednicko-Valtický areál s mnoha cyklostezkami a trasami. Do Brna je 40 km většinou po čtyřproudé komunikaci. Jezdí zde autobus.

 

Analýza nemovitostí

Počet domů: 207, z toho: 154 rodinných domů a 4 bytové domy, 160 domů trvale obydlených. Cenová hladina domů začíná na 2,5-3 mil. Kč. Ojediněle v nabídce se však objevují domy i za 5-10 mil. Kč.

Počet bytů: 223, z toho: 157 v rodinných domech, 174 bytů obydlených. V obci se nově postavily apartmánové domy v nichž cena bytů začíná na 2,5 mil za byt 1+1.

Pozemků je jako šafránu jejich cena závisí na umístění začíná se na 1000 Kč/m2, na lukrativních místech obce i ke 2000 m2.

Lokalita nedaleko: Valtice: analýza nemovitostí

Starší analýza zde: Trh s byty na jih od Brna (Břeclav, Valtice, Mikulov, Pohořelice)

Pokud hledáte jakoukoli nemovitost, byt, dům, pozemek v této lokalitě naši realitní specialisté vám rádi pomohou koupi zrealizovat.

Prodáváte-li jakoukoli nemovitost, byt, dům, pozemek v této lokalitě naši realitní specialisté vám rádi pomohou prodej rychle a výhodně zrealizovat.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno