Valtice: analýza nemovitostí

Pokud hledáte lokalitu pro příjemné a pohodové bydlení nebo rekreaci pak Valtice mohou být to pravé. Necelých 10 km do Břeclavi a několik desítek do Brna po dálnici D2 dělá z Valtic lehce dostupné místo, je zde i železniční stanice na trati Břeclav-Znojmo. Najdete zde kraj vína a pohodové prostředí. Centrum města bylo prohlášené za památkovou zónu, je zde zámek, radnice, morový sloup. V okolí se nacházejí rybníky nedaleko jsou vodní nádrže Nové mlýny.

Žije zde 3500 obyvatel na 48 km2. Obec leží kilometr od hranic s Rakouskem mezi vinicemi a ovocnými sady. Nalézá se zde obří parková zóna Lednicko-Valtický areál a je zde čilý turistický ruch, plno cyklostezek a pěších tras.

Občanská vybavenost odpovídá kulturnímu významu obce. Jsou zde lékaři, ZŠ, VŠ i mateřská škola. Rovněž je zde moderní sportovní hala. Další je v Břeclavi. Práci zde přináší především turismus a dále ovocnářství, zemědělství a pěstování vína a vinařství.

Analýza nemovitostí

Rodinných domů je relativně dostatek. Starší lze koupit již od cca 1,6 mil. Kč častější jsou však ceny přes 2,5 mil. Kč. V okolí Valtic se dají RD pořídit výrazně levněji.

Bytů je nyní ve Valticích v nabídce více jelikož se tam staví developerský projekt v centru, kde lze byty koupit kolem 26-32.000 Kč/m2. Obvyklá cena starších bytů je kolem 20.000 Kč/m2. Závisí na stavu a poloze.

V současné době je ve Valticích velká nabídka pozemků, prodávají se i velké lány pro výstavbu rodinnými domy, takže lze očekávat, že realitní trh se bude rozvíjet. Ceny pozemků se pohybují lehce na 1000 Kč a vzhledem k velké nabídce neočekáváme v následujících letech výrazné nárůsty cen. Proto se i mnoha zájemcům vyplatí koupit pozemek a postavit si na něm rodinný dům, spíše než pátrat ve starší nabídce.

Chcete-li koupit, prodat, pronajmout nemovitost ve Valticích, lednici, nebo v dalších obcích na Pálavě, naši realitní makléři vám rádi pomohou celý proces s jistotou a zdárně zrealizovat.

Starší analýza zde: Trh s byty na jih od Brna (Břeclav, Valtice, Mikulov, Pohořelice)

 

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno