Brno – Slatina: analýza nemovitostí

Slatina leží na východě Brna. Současný počet trvale bydlících obyvatel je kolem 9,5 tisíce a katastrální výměra je 5,83 km2. Patří tedy k těm malým brněnským obvodům. Přes to, že velkou část plochy zabírají průmyslové části a nově se rozvíjející výstavba sídlišť, zachovala si Slatina venkovský střed s řadou rodinných a činžovních domů v jižní části. Severní část nabízí byty v panelové zástavbě. Rovněž je zde přítomna průmyslová oblast se známou Černovickou terasou a dále podél ulice Řípské.

V obvodu se nachází veškerá občanská vybavenost s výbornou dopravní dostupností díky přímému napojení na dálnici D1, MHD, je zde autobusová a trolejbusová vozovna, železniční uzel a blízkému letišti, které však může někomu vadit.

Je zde mateřská, základní, střední školství. Zdravotnické středisko. Pošta. Kino. Jsou zde supermarkety a maloobchodní prodejny.

Cyklostezky, turistické trasy, které končí až v Brně Bystrci, či Modřicích. Pro výlety občané využívají Černovický hájek a stezky podél Ponětovického potoka či Stránské skály.

Analýza realit

Slatina patří k levnějším brněnským lokalitám. Ceny nových bytů se zde pohybují i pod 30.000 Kč/m2. Ceny starších bytů mohou začínat již na 26.000 Kč/m2.

Obvod Slatina má rovněž k dispozici necelou tisícovku obecních bytů, které pronajímá za cca 60 -70 Kč/m2.

Vzhledem k průměrné oblibě zdejší čtvrti se zde v současnosti realizuje poměrně hodně nové výstavby za příznivé cenové relace, což by mohlo pomoci v rozvoji lokality. Nevýhodou naopak bude případný rozvoj dopravy na blízkém letišti.

Pozemky, rodinné domy, byty, komerční reality. Vše je v této lokalitě vcelku dobře dostupné. Pokud máte zájem o nákup, prodej, pronájem realit v této lokalitě, neváhejte nás kontaktovat. Naši realitní makléři vám rádi pomohou v obchodě s nemovitostmi.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno