Brno – Bystrc: analýza nemovitostí

Jde o největší městskou část v Brně s 27,2 km čtverečními rozlohy a necelými 25 tisíci obyvateli. Lokalita je severozápadně od centra Brna, vzdálená 20 minut jízdy autem. Lokalita je svým přírodním vybavením předurčena k odpočinku nebo mnoha různým volnočasovým aktivitám. Na jejím území se nachází např. Brněnská přehrada, hrad Veveří, nebo brněnská ZOO. Leží v tzv. Údolí oddechu, obklopená Podkomorskými lesy s areálem Pohádky máje.

I proto přitahovala a přitahuje lidi, kterým je způsob života, který nabízí blízký a že jich není málo dokazuje jak počet obyvatel tak to, že se na území Bystrce nachází jedno z největších brněnských sídlišť.

Lokalita Brno-Bystrc se dělí historicky a vývojově na tři části. První je Stará Bystrc tedy Bystrc I, což je původní osada kolem kostela sv. Jana Křtitele a sv. Jana Evangelisty u řeky Svratky s nejstarším panelovým sídlištěm v kopci až k tzv Hitlerově dálnici. Bystrc II. Je na druhé straně dálnice (západněji) kde jsou vystavěné novější panelové byty, které vedou až na konečno tramvaje u ulice Ečerova.Bystrc III to je v podstatě Bystrc Kamechy nebo II/A, která je za ulicí Teyschlova směrem na Žebětín viz: Brno - Žebětín: analýza nemovitostí.

Chaty a rekreační nemovitosti

Je zde mnoho rekreačních objektů zejm. chat nad přehradou, které však často nestojí na vlastním pozemku. Tyto reality zaznamenaly během čištění přehrady pokles v cenách, což probíhalo současně s realitní krizí. Jelikož kvalita těchto staveb je různorodá, stejně tak jako vzdálenost od vody nelze stanovit ani přibližně určitou cenovou hladinu. Nicméně ceny chat v Bystrci se pohybují od jednotek set tisíc až po více než milion korun. Pro stanovení ceny používáme různé koeficienty a analýzu podobných prodejů v lokalitě.

Byty

Co se týče bytů, po kterých je trvalá poptávka, tak např. dvoupokojové byty se nejčastěji nabízí v cenové relaci 1,55 – necelé 2 mil. Kč. V posledním roce 2012 vykázaly nabídkové ceny v inzerci pokles cca 4% a ty potom realizované pokles o další cca 3%. Hlavní vliv na cenu bytu má zejm. poloha zda Bystrc I, II, III, v jakém se nachází patře, kam je výhled, jaké úpravy a nadstandard se v bytě nachází, jak daleko je zastávka MHD. Standardní dvoupokojový byt je prodejný kolem 1,6 mil Kč v současné době v květnu 2013.

Co se týče pronájmů bytů, obec byty k dispozici má, ale jejich přidělení je velká loterie. Je třeba spoléhat na tržní nabídku, která je naštěstí dostatečná. Byt 1+1 se dá v Brně Bystrci pořídit za 5,0-7,0 tisíce Kč (podle stupně zařízenosti) plus energie a poplatky.

Pokud chcete koupit, prodat, pronajmout nemovitost, byt, chatu, chalupu, rodinný dům v Brně Bystrc rádi vám s vaším záměrem pomůžeme. Naši profesionální realitní makléři jsou zárukou vašeho úspěšného obchodu.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno