Brno a další města na jižní Moravě prodávaly loni reality jako o život

Brno loni prodalo nemovitosti a další zbytný majetek za více než 670 mil. Kč. Většinou šlo o pozemky na Černovické terase a potom podle náměstka primátora Pospíšila "o nějaké domy" o jaké raději neřekl, neboť by se všichni divili za jaké to bylo dobré ceny (pro kupující) samozřejmě.

V Břeclavi už toho moc na prodej nezbylo, takže tam mají výnosy v jednotkách milionů a jde spíše o drobné prodeje pozemků, zbytkového bytového fondu či nevyužitého a nepotřebného fondu nebytových prostor. V letech 2008-2009 se prodávaly byty a město za ně získalo přes 400 mil. Kč.

Ve Vyškové toho na prodej také moc nezbylo. Město nabízí v průmyslové zóně k prodeji několi pozemků, ale není o ně příliš velký zájem. 

Ve Znojmě koncem roku 2012 zahájili prodeje bytů do rukou nájemníků a díky tomu očekávají zvýšení rozpočtu města o 180 mil. Kč.

Více k bytům zde: Trh s byty na jih od Brna (Břeclav, Valtice, Mikulov, Pohořelice)

V Brně se také letos chystají k další várce prodeje 5000 bytů a tím privatizaci ve větším měřítku město ukončí. Více zde: Letošní rok Brno prodá 5000 bytů, bude to mít vliv na cenu?

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno