Vyškov: analýza nemovitostí

 

Vyškov leží severovýchodně od Brna na řece Haná. Je okresním městem. Vzdálenost od Brna je 30 km po dálnici. Obyvatel je cca 21,5 tisíce. Katastrální výměra je 50,4 km2.

Doprava

Z hlediska dopravní infrastruktury zde je velmi dobrý silniční uzel. Je zde napojení na dálnici směrem na Brno, Olomouc, Ostravu. Je zde železniční stanice. Jezdí zde autobusové linky. Ve Vyškově funguje integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje.

Občanská vybavenost 

Z hlediska občanské vybavenosti je zde poliklinika, praktičtí lékaři, lékárna. Jsou zde zastoupené obchodní řetězce a služby. Ve Vyškově je kulturní středisko, knihovna, Dům dětí a mládeže, akvapark, zoo a dinoparky, hvězdárna. Jsou zde základní školy (6) střední školy a odborné učiliště, Vyšší odborná škola. Z hlediska sportu jsou zde víceúčelové haly, zimní stadion, fotbalový a atletický stadion, squash, kuželky, tenis vč. haly, cyklo a inline stezky.

 

Analýza nemovitostí

Po boomu a následné krizi 2008 v cenách nemovitostí, kdy ceny nemovitostí na Vyškovsku klesly snad nejvíce z celého Jihomoravského kraje došlo v roce 2013 a 2014 ke stabilizaci cen a současnému mírnému růstu.

Pohyb cen v posledních 6 letech vypadal následovně: příklad panelový byt 3+1 v roce 2008 za 1,4 mil. Kč. V roce 2012: 900.000 Kč. Rok 2014: 950-1,0 Kč. Samozřejmě jsou i dražší byty závisí na poloze, materiálu, stáří, typu vlastnictví (družstevní bývají levnější o 10-20%) atd. Další hranicí u bytů 3+1 je cena kolem 1,3 mil Kč, kde se nabízí celkem hodně bytů.

Byty 1+1 se dají koupit mezi 0,5 - 0,75 mil. Kč. Byty 2+1 mají ceny od 0,7 – 1,1 mil. Kč.

Ceny rodinných domů jsou variabilní, závisí na stáří, zda je dům určen k rekonstrukci či nikoli. Domy určené k okamžitému nastěhování se dají pořídit mezi 2- 3 mil. Kč, k rekonstrukci i za 1,0 mil. Kč. Levněji je v obcích kolem Vyškova, kde najdete domy pod milion Kč. Nabídka rodinných domů i bytů na okrese Vyškov je solidní a nadprůměrná a je z čeho vybírat na rozdíl od jiných okresů Jihomoravského kraje.

Pozemky ve Vyškově se prodávají za cenu kolem 2000 Kč/m2, větší celky i za 1000 Kč/m2, menší pozemky i za cenu 2300 Kč/m2 v okolních obcích lze pozemky pořídit i za 500 Kč/m2 se sítěmi na hranici pozemku. Opět nabídka pozemků je v okrese nadprůměrná ve srovnání s jinými okresy JM kraje.

Pokud chcete koupit, prodat, pronajmout byt, dům, pozemek či jinou nemovitost, naši realitní makléři vám rádi pomoho s celou transakcí tak, aby vše proběhlo k vaší plné spokojenosti.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno