Reality Brno: otázky a odpovědi I.

Při naší práci se v Brně setkáváme s mnoha dotazy z oblasti realit a rádi bychom vám některé z nich touto cestou zodpověděli. Věříme, že Vám naše rady pomohou lépe se zorientovat na realitním trhu Brno.

Proč prodávat přes realitní kancelář?
Pro mnohé z nás je prodej či koupě reality životní událostí. Pokud například stavíme dům či vedeme ve firmě podvojné účetnictví, vždy se obracíme na odborníky v daném oboru. Tak proč by zrovna tak důležitá událost, jako je prodej či koupě nemovitosti, měla proběhnout amatérským a mnohdy riskantním způsobem? Ale pozor vybírejte! Mezi realitními kancelářemi v Brně jsou velké rozdíly a i s některými realitní kancelářemi může proběhnout obchod amatérsky. Realitní kancelář nesmí být jen zprostředkovatelem, ale hlavně poradcem v průběhu celého období tohoto důležitého kroku. Proto musíte dobře zvážit, zda při transakci bez realitní kanceláře šetříte na tom správném místě. Pouze skutečný odborník je zárukou překonání veškerého úskalí spojeného s převodem nemovitostí.

Kdo platí provizi a kolik?
Samozřejmě realitní činnost je jako jiná činnost honorována v závislosti na ceně a kvalitě prodávaného zboží. Tzn., že je nutné si uvědomit, že za každou odbornou práci se musí zaplatit. Výše provizí se obecně pohybují v rozmezí od 3 do 6 % ze skutečně sjednané kupní ceny, u pronájmu je to 1 až 2 měsíční nájmy. Tato částka je dle zvyklostí daného regionu hrazena buď kupujícím, nebo prodávajícím, event. v kombinaci. Samozřejmě v této částce jsou zahrnuty veškeré služby jako je právní servis, náklady spojené s inzercí, či provozní náklady při realizování případu. Pokud nedojde k realizaci, tyto nemalé náklady nese ve většině případů realitní kancelář.

Jaké potřebuji doklady k prodeji nebo pronájmu své nemovitosti?
Každý realitní makléř by měl vyžadovat od nabízejícího doklady svědčící o vlastnictví převáděného majetku. Těmito doklady rozumíme výpis z katastru nemovitostí a nabývací tituly (např. Usnesení o dědictví, Kupní smlouva, Darovací smlouva). Pokud je vlastníkem jiná osoba než ta, která jedná, je zapotřebí předložit písemný souhlas s převodem nemovitosti, nejlépe plnou moc. Bez těchto dokladů by se nabízená zakázka neměla vůbec objevit na realitním trhu. Každý realitní makléř, který s vámi jedná by tyto doklady měl automaticky požadovat. Pokud tomu tak není, vypovídá to již něco o profesionalitě vybrané realitní kanceláře. Další doklady vhodné k nabídce přiložit jsou např. půdorysné plánky, snímky z katastrální mapy, event. starší znalecký posudek (není podmínkou), atd.

Chci prodat svůj byt v Brně  a koupit jiný, jak to mám nejlépe udělat?
V dnešní době jsou výměny bytů nebo eventuálně bytu za dům bohužel velmi špatně realizovatelné, poněvadž jsou dlouhodobé. Raději volíme variantu prodeje nemovitosti nebo bytu s následnou koupí. V těchto případech je vhodné tuto transakci uskutečnit prostřednictvím jedné realitní kanceláře z důvodu zaručení časové návaznosti. Realitní kancelář, také eliminuje riziko vzniku nepříjemných nebo nežádoucích situací, kdy klient prodá svůj byt a nemá zajištěné další bydlení. Dnes je to velmi obvyklá forma realizace těchto výměn, je však nutné opravdu zajistit prodávajícímu v kupní smlouvě dostatečnou dobu na vystěhování.


 

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno