Má pro klienty v Brně smysl investovat do reality před prodejem?

 

Při zvažování každé investice do reality před prodejem hleďte stále na případného kupce. Zájemců o obyvatelný pěkný dům do 2 milionů mimo Brno je dost. Mnozí kupující také nemají na dražší reality peníze a počítají s tím, že takový dům koupí a postupně budou opravovat. Postupně vymění okna, do kuchyně dají novou linku, v koupelně vymění vanu i kachličky s dlažbou. Vše postupně tak, jak se jim bude v životě dařit. Pokud do domu nainvestujete před koupí milion korun a cenu tomu adekvátně zvýšíte, okruh zájemců se Vám rychle zúží a vy jste přestavbou ztratil i plno svého času.

Tedy investujte před prodejem běžných opravy a údržby dané reality a větší investice důkladně zvažte!

 

Základní pohled
Vzhledem k tomu, že každý prodávající v Brně má zájem o co nejrychlejší a cenově nejvýhodnější prodej své reality a zároveň kupující chce koupit co nejlevněji, je potřeba se na investice do oprav či rekonstrukce nemovitosti před jejím prodejem podívat z tohoto nastíněného hlediska.
Technický stav reality patří pro kupujícího vždy mezi základní parametry, podle kterých se rozhoduje, zda danou nemovitost koupí či nikoliv. Případné finanční a časové investice totiž, které by kupující musel do nemovitosti vložit na údržbu a opravy, by nemusely být malé a prakticky by zvedaly pořizovací cenu nemovitosti. Zároveň ze strany prodávajícího je zřejmé, že prodej jeho nemovitosti bude rychlejší a za výhodnější cenu, když technický stav nebude vyžadovat výrazných investic. Zde je však nutno upozornit, že je velmi důležité rozlišit, za jakým účelem kupující nemovitost kupuje, a zda jí chce užívat okamžitě, tedy bez výraznějších úprav či zda jí kupuje s vědomím, že si jí bude sám postupně upravovat tzv. k obrazu svému.

Dívejte se na nemovitost a její prodej očima kupujícího
Budete-li chtít do reality v Brně investovat, sundejte si z očí svoje růžové brýle a podívejte se na nemovitost očima případného kupujícího. Otevřete pomalu branku k Vašemu domu a pak dveře do bytu nebo domu a všímejte si drobností a detailů. To, co jste dlouho přehlíželi Vy jako maličkosti, to klient uvidí a bude často vnímat jako zásadní.

První dojem je nejdůležitější

Při vlastním prodeji je nejdůležitější první dojem, takže se dívejte na to, co ho kazí a co ho může vylepšit. Opravený a nově natřený plot, zastřižený trávník, úhledná zahrádka před i za domem, uklizený a útulný byt, vymalované stěny, sklep zbavený pavučin, uklizený dvorek a další. To vše jsou věci, které zásadním způsobem ovlivní vnímání kupce a jeho prvotní dojem. V takové reality (i se starými okny) si dokáží představit dál bydlet. Kromě minimálních nákladů a  pár hodin námahy Vás tyto úpravy nebo opravy nic nestojí a přitom se zvýší cena a prodejnost Vaší nemovitosti výrazně.

Větší úpravy

Zatímco u většiny drobných úprav není pochyb o jejich smysluplnosti, u větších oprav je potřeba více rozmýšlet a kalkulovat. Je potřeba se dívat na změny racionálně a bez předsudků a mít na paměti případného kupce. Mnozí lidé v Brně před prodejem reality vymění plastová okna za nová nebo rekonstruují  koupelny v přesvědčení, že to zvýší cenu, opak bývá většinou pravdou.

Mnohé nákladnější opravy jim sice zvednou hodnotu majetku, avšak tržní cenu to převážně o hodnotu nákladů nezvýší. Naopak, z pohledu kupujícího, který pořizuje nemovitost s úmyslem, že si jí chce upravit dle svého uvážení, je pro něj pravděpodobně lepší variantou, když zůstane ve stávajícím stavu a tedy již bez investic před prodejem. Vše výše uvedené je ale zcela závislé na konkrétním případu.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno