Jak postupovat pokud dnes chcete prodávat reality v Brně

Reality Brno: Jak předpokládaný vývoj ekonomiky zasáhne trh ?

Ministerstvo financí potvrdilo, že očekává hospodářský růst v Česku o 1,3 procenta v roce 2010. Nepředpokládá však pokles nezaměstnanosti. Ta by se v letošním roce měla přehoupnout přes 10 procent. Rovněž se očekává, že po předchozích nárůstech, průměrná mzda poklesne a to o 0,7 procenta. Pokud k tomu připočteme prognózovanou inflaci ve výši 2 %, pak zde máme propad reálných příjmů o 3 procenta, což není právě málo.

Z tohoto důvodu se domníváme, že na trhu realit v Brně bude absentovat pozitivní stimul pro růst poptávky v nejbližších měsících.

Více lidí bude potřebovat hotovost a projeví se to i velkým tlakem na snižování cen, protože bude v Brně existovat dosti velká skupina prodávajích reality, kteří budou potřebovat prodat nemovitosti i za cenu jisté ztráty, zejména v lokalitách, které nejsou v Brně prvotřídní. Pozorujeme i tlak na snižování cen u pronájmů bytů a kanceláří, je zde skupina bytů, jejichž majitelé stále drží cenu na úrovních, za které byt nemohou pronajmout a doufají, že se jim to v nejbližší době podaří. Pokud ne (což se naše společnost domnívá) budou nájmy dále klesat o cca 5-10procent na roční přepočet. Což dále sníží výnos z realit a jejich atraktivitu z hlediska investování.

Jak postupovat pokud chcete dnes prodat reality v Brně

1. najít si  schopného a důvěryhodného makléře

2. udělat si analýzu stavu na trhu realit v dané lokalitě Brna

3. obejít si několik konkurenčních nabídek

4. stanovit si jasnou a reálnou strategii prodeje

Na co se zaměřit, aby byl prodej reality úspěšný:

Zaměřit se na konkurenční výhodu vlastní nemovitosti (zde je potřeba nepodléhat vlastním subjektivním dojmům, ale je potřeba se na výhody dívat reálnými a realistickými očima) a tu komunikovat. Velmi důležité je stanovit velmi dobře cenu. Nemá smysl cenu přepálit, tak se Vám nikdo neozve a zájemci si jenom všimnou, že jdete s cenou dolů (a budou si myslet, že zajisté ještě půjdete). Tedy stanovení vhodné ceny a stanovení strategie je v dnešní době, v době, kdy si vybírají poptávající a ne nabízející, jsou zásadním předpoklady pro dobrý prodej (za co nejvyšší cenu a v rozumné době).

 

Jak postupovat pokud chcete úspěšně pronajmout realitu v Brně

  1. najít si  schopného a důvěryhodného makléře
  2. zmapovat si současný trh reality Brno (nedat jen na nabídkové ceny, které vidíte na internetu)
  3. neukolíbat se tím, že posledních 6 let jste pronajal nemovitost hned a za tu stejnou cenu
  4. jasně definovat výhody a nevýhody Vaší reality k pronájmu
  5. být cenově flexibilní

 

Všichni moji klienti posledních 6 let neměli problémy s pronájmem své nemovitosti. Bohužel doba se mění, tak jako Česká republika nezažila za posledních 20 let takový pokles ekonomiky, tak i trh s nájmy v Brně nezažil takovou změnu, jakou prochází. Klienti si velmi vybírají, nemovitostí k pronájmu je hodně. Na trhu je i hodně levnějších nájmů.Většina klientů na dražší nájmy ani nevolá, tedy ani nevyjednávají. Jen málokdo má takovou nemovitost, že ta má takovou konkurenční výhodu, že její cena za nájem neklesla. Je potřeba si toto uvědomit (i když je to bolestivé) a být flexibilním. Svým klientům navrhuji aspoň po dobu nejbližších několik měsíců poskytnou nájemníkům slevu.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno