Brno Žabovřesky: analýza nemovitostí

Žabovřesky mají v současnosti cca 24.000 obyvatel. Lokalita je z hlediska dostupnosti kamkoliv v Brně velmi výhodná, protože leží v blízkosti centra a zároveň u nájezdu na brněnský okruh. Z hlediska životních podmínek je to lokalita klidná, se dvěma lesoparky, charakteristická zástavbou rodinných a bytových domů s několika malými panelákovými sídlišti. Proto je také bydlení v ní tak vyhledávané. Poloha v rámci Brna, příroda a individuální zástavba s vynikající občanskou vybaveností. V lokalitě chybí vysoké domy, individuální zástavba umožňuje soukromí. Wilsonův les je ideální na procházky, sportovní aktivity jako chůze, běh. Ideální pro pejskaře. Tenisové kurty pod lesem.

Lokalita je prošpikována silnicemi a MHD. V centru je člověk během 10 minut, MHD je hustá s krátkými intervaly.

Na území Žabin se nachází několik architektonických památek jako např. Kaunicovy koleje nebo Jurkovičova vila.

Analýza realit.

Pozemky: téměř nedostupná nemovitost. Ceny vysoce individuální a vysoké. Pokud se realizuje novostavba, většinou tak, že se koupí malý rodinný dům a na jeho místě se postaví co nejvyšší bytový dům.

Ceny bytů patří k tomu nejdražšímu v Brně. Závisí na poloze bytu, nicméně ceny starších bytů jsou nad 33.000 Kč/m2 u panelových a 40.000 Kč/m2 u cihlových bytů a ceny u novostaveb nad 45.000 Kč/m2, které pokračují až k 60.000 Kč/m2.

Rodinné domy bývají vícegenerační a zájemce si musí připravit více než 5 mil. Kč. Většinou je nemovitost možné využívat jak k bydlení tak pro podnikání.

Z hlediska kulturního vyžití je zde např kino, hospůdky, různé zájmové kroužky a spolky..

Z hlediska sportu je zde cyklostezka, která vede od Bystrce až po Olympii.

Je zde minimum heren a nočních podniků, proto je i oblast klidná, bez problematických obyvatel.

Nákup, prodej, pronájem v Žabinách vám můžeme vřele doporučit. Rádi vám pomůžeme s vaší realitní transakcí, neváhejte se na nás s důvěrou obrátit.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno