Brno-venkov :  Šlapanice – analýza nemovitostí

Šlapanice leží jihovýchodně od Brna. Žije zde přibližně sedm tisíc obyvatel na ploše 14,6 kilometrů čtverečních. Šlapanice jsou městem pod něž spadá další desítky obcí v okolí. Jde o historické město s tisíciletou tradicí, kde se nalézá mnoho dochovaných historických památek. Nedaleko odsud rovněž proběhla slavná bitva u Slavkova. Šlapanicemi protéká řeka Říčka a oblast ve které se nachází se jmenuje Dyjsko-svratecký úval.

Ve Šlapanicích je v současné domě budována významná rezidenční a průmyslová zóna nazvaná Brněnská pole. Leží na západ od centra a zahrnuje desítky obytných budov spolu se sportovištěm, obchody, mateřskou školou a restauracemi. Dále na sever je budována průmyslová zóna kde jsou především sklady a lehká výroba.

V katastru Šlapanic je rovněž letiště Brno-Tuřany.

Je zde rovněž malebná příroda s několika přírodními památkami, turistickými stezkami a několik cyklostezek zahrnutých do tzv. Brněnské podkovy.

Občanská vybavenost

V obci se nachází několik mateřských školek,  velká základní škola kde jsou sportoviště i krytý plavecký bázen, dále pak gymnázium. Samozřejmostí jsou obchody, služby, lékaři. Velmi se rozvíjejí sportoviště zejména v projektu Brněnská pole. Je zde muzeu, knihovna. Prostě veškerá nutná vybavenost vyžadována moderní společností.

Je zde velmi dobré dopravní spojení na Brno a dálnici D1. Šlapanice jsou součástí Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje a MHD směrem na Brno.

Analýza nemovitostí

Šlapanice mají historické nemovitosti, ale zároveň jsou zde v posledním desetiletí budovány nové rezidenční čtvrtě. Naše realitní kancelář zde prodala více než stovku bytů v novostavbách a zdejší trh velmi dobře známe a významně jsme se podíleli na nastartování rozvoje nové bytové výstavby ve Šlapanicích na začátku nového tisíciletí.

Bytů je v nabídce ralativně dost, zejména těch dražších a větších. Ceny bytů 3+1 v novostavbách a cihlových jsou více než 2,5 mil. Kč, starší jsou za necelé 2 mil. Kč, ceny nových dvoupokojových kolem 2 mil. Jde však sehnat i 2 kk byt za 1,6 mil Kč.. starší pak stojí obvykle kolem 1,7 mil. Kč. Jednopokojový byt lze získat za 1,3 mil. Kč. Panelový byt 1+1 lze koupit lehce na jeden milion korun.

Rodinných domů je v nabídce relativně dost. Standart je kolem tří milionů. Lze koupit domy i za 1,5 mil. Kč, ty jsou však k rekonstrukci nebo v horším stavu.

Pozemků je v nabídce rovněž dost, jsou však drahé. Cena za metr čtvereční je mezi 2,5 – téměř 4 tisíci Kč.

Pokud chcete koupit, prodat, pronajmout nemovitost ve Šlapanicích rádi vám s vaším záměrem pomůžeme. Lokalitu velmi dobře známe a nebude problém vyřešit jakýkoli váš požadavek.  

 

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno