Brno-venkov: Moravany, analýza nemovitostí

 

Obec Moravany má rozlohu katastru 664 hektarů. Počet obyvatel je 2129 a za posledních 10 let stoupl o 40%! Leží v okrese Brno-venkov i když dostupností do města Brna (cca 7-10 min.autem) si tento přídomek venkov příliš nezaslouží. Průměrný věk obyvatel se v poslední době značně snížil a nyní je kolem 37 let.

Občanská vybavenost

Z hlediska občanské vybavenosti a rychlého rozvoje v posledních 10 letech zde však není ještě vše optimální. Chybí policie, zdravotnické zařízení a vyšší stupeň základní školy a vyšší školství, což se dá pochopit.

Je zde mateřská školka a první stupeň základní školy, praktický lékař. Je zde hospoda a obchody. V minutách od centra obce je velké obchodní centrum Futurum.

I když zde probíhala téměř masová výstavba rodinných domů, díky individuální výstavbě se z obce nestal satelit typický k vidění v jiných oblastech jako např. Kuřim. Zástavba novostaveb je relativně dobře provázaná se starou zástavbou rodinných domů a panuje zde obecný soulad i mezi obyvateli obce.

Je zde příroda, les, cyklostezka, pěšky se dá dojít po obslužné cestě do Bohunic. K dispozici tenisový kurt a multifunkční hřiště ve středu Moravan.

Je zde výborné dopravní napojení na dálnici D1 a rychlostní komunikaci na Vídeň. Rovněž zde funguje integrovaný dopravní systém JMK.

Z hlediska realitního trhu jde o rozvíjející se lokalitu, jak je vidět z posledních 10 let a zejména vhodná pro bydlení v rodinném domě.

Obec je aktivní pořádá společenské akce z nichž nejznámější jsou farmářské trhy.

Nemovitosti

Z hlediska realitního trhu jsou nejžádanějším artiklem pozemky. Ceny se pohybují  od 2.200 až po 3,7 tis. Kč/m2

Starší rodinný dům stojí od 2,7 mil. Kč-6 a více mil. Novostavby rodinných domů kolem 4,7 mil. Kč včetně pozemku i více, či méně závisí na požadavcích. Hrubá stavba s pozemkem cca 3,5 mil. Kč

Ceny bytů v novostavbě se dají pořídit mezi 35-40 tis. Kč/m2, nejmenší byt kolem 1.350.000 Kč.

 

Pokud chcete koupi, prodat, pronajmout rodinný dům, byt či pozemek v Moravanech, neváhejte se na nás obrátit. Naši realitní makléři lokalitu velmi dobře znají a rádi vám pomohou s realizací vaší realitní transakce.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno