Brno-Štýřice: analýza nemovitostí

 

Jde o nejjižnější část městské části Brno-Střed viz: Brno-Střed analýza nemovitostí

s rozlohou katastrálního území necelých 333 hektarů. Od středu Brna, resp. Starého Brna je oddělena řekou Svratkou, která definuje katastr od centra města. Na východě sousedí s Horními Heršpicemi a Komárovem na západ k jihu s Bohunicemi a k severu s Pisárkami.

Na jeho katastru se nachází např. Ústřední hřbitov, Kamenná kolonie, brněnská mešita či mnoho business parků a hypermarketů.

Občanská vybavenost

V současnosti jde z hlediska stavebního a realitního o jednu z nejdynamičtěji se rozvíjejících částí Brna. Je zde veškerá občanská vybavenost, mnoho pracovních příležitostí v business parcích, kde má sídlo mnoho firem a které nabízejí práci převážně v kancelářích, je zde mnoho lehkých výrob středního formátů, hypermarkety Interspar, Bauhaus, Hornbach.

Lokalita je specifická tím, že tvoří důležitou dopravní tepnu díky ulici Vídeňská, která je napojením z centra Brna na dálnici D1 a směr Vídeň a je zde proto relativně větší hlučnost, což je určitá nevýhoda. Další takové hlučné ulice je Heršpická a Jihlavská.

Jezdí zde MHD (autobusy a tramvaje)

Jde o smíšenou zástavbu rezidenčních bytů a domů s kancelářemi, lehkou výrobou a službami.

Panelové domy jsou zejména ve středu Štýřic, stará zástavba na severu. Na jihu a východě je zejména Ústřední hřbitov a business parky s jejichž výstavbou se počítá i nadále.

Na západě až severu je lokalita Červený kopec, která se díky Kamenné kolonii a jejím současným či lehce bývalým obyvatelům což byli umělci stala vyhledávanou i dalšími skupinami obyvatel toužících bydlet v „umělecké, romantické či tvořivé“ lokalitě s Geniem loci. Odtud známí malíři malovali panorama Brna. Navíc z Červeného kopce je překrásný výhled na Brno a zejm. na Petrov a Špilberk s řekou Svratkou. Proto se zde staví zejména luxusní nemovitosti a byty.

 Z hlediska realitního trhu jde tedy o dynamickou oblast.

V současnosti se na ulici Vídeňská realizovalo či realizuje několik novostaveb bytových domů. Rovněž na Červeném kopci se plánuje další výstavba, otázka je kam se to vše vejde a jestli toho nebude brzy tak mnoho, že ztratí tu současnou popularitu. Pokračuje výstavba a pronájem kanceláří, viz: Pronájmy kanceláří v Brně

Byty na prodej

Závisí na lokalitě, jako vždy a zda jde o panelový či cihlový byt atd. Ceny bytů k rekonstrukci na méně populárních adresách zde získáte i pod 30 tis za metr čtvereční. Obvyklé ceny začínají na 38 tis./m2 a pokračuji až k 50 tis. Kč/m2 v lokalitě Červený kopec.

Větší byty se cenami blíží ke 32 tis/m2, menší ke 40 tis./m2. Bytů je v nabídce relativně dost (několik desítek) a je z čeho výbírat

Byty k pronájmu

Obvyklé nájemné v lokalitě je mezi 97 Kč – 125 Kč/m2/měsíc

Za pronájem bytu dáte 6.300-8.000 bez energií a služeb

Co se týče nebytových prostor v současnosti je relativně slušná nabídka a závisí na konkrétním požadavku.

Naši realitní makléři vám rádi pomohou ať už s výběrem koupě, pronájmu bytu, domu, nebo nebytového prostoru či kanceláře. Rádi vám pomůžeme realizovat prodej a vše zařídíme k vaší spokojenosti.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno