Brno Řečkovice, Mokrá Hora: analýza nemovitostí

Nachází se na severu Brna s necelými 757 hektary. Řečkovice jsou více městské a Mokrá Hora má více vesnický ráz. Na východě čtrti se nachází rozsáhlá plocha lesů, kde lze trávit různé volnočasové aktivity. Počet obyvatel je kolem 16-17 tis.

Lokalita

Nachází se zde 5 mateřských školek, 2 základní školy a jedno gymnázium. Několik velkých hřišť a desítka menších. Obyvatelé mají možnost účastnit se v aktivitách cca deseti sportovních klubů od karate, přes basebal, basketbal, fotbal, házená, lyžování, tělovýchovná jednota, triatlon..

Kromě automobilové dopravy lze v městské části využít tramvaje, několik autobusových linek a rovněž je zde železniční stanice.

Je zde několik turistických stezek např. Stezka zdraví, Lesnická naučná stezka , Babí lom,  přírodní park Baba..mnoho příležitostí k pěším a cyklovýletům. Z rozhledny v Babím lomu je vidět velký kus Moravy i část Rakouska.

Analýza nemovitostí

Bytů na prodej v nabídce moc není nyní se podle velikosti nabízí mezi 35-39 tis./Kč/m2 u starších bytů, nové byty se prodávají mezi 40-45 tis./Kč/m2.

Starší rodinné domy s malým pozemkem do 150 m2 lze koupit kolem 3 mil. Kč. Novější RD s pozemkem 400-1000 m2 jsou podstatně dražší a začínají na 5 mil. Kč, kde hlavním determinantem ceny bývá velikost pozemku a stáří a podlahová plocha domu.

Stavební pozemky jsou drahé a ceny mohou být kolem 7-8 tis. Kč/m2, ale i za 2,5 tis. Kč/m2 závisí na poloze. Zahrady bývají od 500 až po 3000 Kč/m2.

Pokud chcete koupit, prodat, pronajmout nemovitost v Řečkovicích, Mokré Hoře či okolí, neváhejte nás kontaktovat. Naši realitní makléři vás profesionálně a zdárně provedou celou transakcí. 

 

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno