Brno Obřany: analýza nemovitostí

Brno tvoří společně s Maloměřicemi městskou část města Brna.  Katastrální území má velikost 5,3 km2. Obřany jsou ve své podstatě vesnice, která je tvořená rodinnými domy. Pouze na konci Obřan je malé sídliště. Celkem je zde 1118 domů. Obyvatel zde žije mezi 2,5-3 tisíci. Obřany jsou situovány podél ulice Fryčajova, která vede na jedné straně do Maloměřic a do centra Brna a na druhé straně do Bílovic. Obřany leží na pravé straně řeky Svitavy.

Občanská vybavenost je nevalná. Je zde však školka, škola, pošta, maloobchod i služby.

Z hlediska MHD zde jezdí jeden autobus a jedna noční linka. Tramvaj končí v Maloměřicích. Dopravní dostupnost do centra je však rychlá rovněž je zde napojení na hlavní brněnský okruh, který umožňuje rychlý přístup na dálnice ve všech směrech.

Nedostatky v občanské vybavenosti, která je však nahraditelná v Maloměřicích nebo v dalších městských částech se kterými Obřany sousedí:  na západě s Lesnou, jihozápadě s Husovicemi, na jihu s Maloměřicemi a na severu se Soběšicemi.

Co Obřanům chybí v občanské vybavenosti o to více je zde blízko příroda a klidné bydlení.

Analýza nemovitostí

Po bydlení v Obřanech je stabilní poptávka, zejména lidí co to zde znají. Zájem je jak od rodin s malými dětmi, tak od starších párů. Nabídka je relativně omezená. I proto, že zde není příliš bytů – chybí velké sídliště a většinou jde o rodinné domy. Starší byty se pohybují kolem 30.000 m2 závisí na stavu a velikosti. Nové byty v několika menších projektech se cenově pohybují celkem vysoko mezi 45-50 tisíci Kč/m2. Pozemků volných příliš není, pokud jsou pak často bez sítí nebo v rukou developerů za vysoké ceny.

Pokud uvažujete o koupi, prodeji, pronájmu v této lokalitě, naši realitní makléři Vám rádi pomohou s realizací. Neváhejte se na nás s důvěrou obrátit. Děkujeme.

 

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno