Brno-Medlánky: analýza nemovitostí

Bývalá vesnice se roku 1990 připojila k Brnu jako samostatná městská část. Katastrální území má rozlohu 351,38 ha. Leží na severu Brna, v údolí mezi Řečkovicemi a Medláneckými kopci. Na jihu se nachází přírodní park Baba. Jedná se rovněž o vinařskou obec. Obyvatel je 5,9-6,0 tis.

Jde svou podstatou o rekreační oblast zejména severozápad kde jsou lesy a četné zahrádkářské kolonie a chatové osady. V obci se výrazně rozjela nová výstavba v roce 1968, kdy vzniklo sídliště Jabloňová. Po roce 2000 se zrealizovalo sídliště V Újezdech známé pod marketingovými názvy Kouzelné Medlánky a Nové Medlánky.

V Medlánkách se rovněž nachází Penzion pro seniory a jedna ze tří SOS dětských vesniček v republice.

Na území je rovněž zámek a přilehlý zámecký park a dále např. zvonice či panský dvůr.

Občanská vybavenost

V obci je veškerá občanská vybavenost, rovněž zařízení pro sport a kulturu. Pokud v obci chybí některý z prvků občanské vybavenosti pak je k dispozici v Řečkovicích, Králově Poli nebo Komíně. Nevýhodou je, že všechna větší obchodní centra jsou od Medlánek relativně daleko.

Analýza nemovitostí

V oblasti nemovitostí je nabídka relativně omezena.

Ceny bytů se nacházejí na úrovni 35-40.000 Kč/m2 u bytů 1+1, 2 +kk, u bytů větších jsou pak ceny kolem 30.000 Kč/m2. Závisí zejména na poloze a stavu bytu.

Nabídka pozemků je velmi omezená a cena tedy velmi individuální.

Ceny chat se odvíjejí od toho zda stojí na vlastním či obecním pozemku. Od nového roku 2014 kdy začal platit nový občanský zákoník a kdy jsou nemovitosti součástí pozemku navíc může dojít k určitým právním komplikacím.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno