Brno – Líšeň: analýza nemovitostí

Líšeň je položena na východ od centra Brna. Žije zde více než 26 tisíc obyvatel na 15,71 kilometrech čtverečních. Je zde 130 ulic a téměř 3200 adres.¨

Dá se dělit na starou Líšeň s vesnickým charakterem, kde žije 7000 lidí a novou Líšeň což jsou nově postavená panelová a cihlová sídliště.

Za sousedy má směrem z Brna Ochoz u Brna a Kanice, směrem do centra pak Vinohrady a Židenice. Na jih je pak Slatina a ven Podolí a Mokrá-Horákov.

Líšeň lze charakterizovat jako menší městečko obklopené krásnou přírodou přilepené k Brnu.

V severní části se nachází vrchy Hády, které zasahují až k jižní části  CHKO Moravský kras což je kraj lišky Bystroušky. Na východní části je pak položené Mariánské údolí, kterým protéká  potok Říčka s několika vodními nádržemi. Pořádá se zde mnoho kulturních akcí a je velmi oblíbenou odpočinkovou lokalitou pro pasivní i aktivní odpočinek kam lze zařadit pěší i cykloturistické výlety, projížďky na koních, dětské hřiště apod.

I když je Líšeň od centra Brna relativně daleko jezdí sem mnoho spojů MHD ať už tramvaj nebo autobusy a trolejbusy. V době dopravní špičky je však vcelku problém se do Brna dostat neboť hlavní dopravní tepny jsou v tu dobu ucpané auty.

 

Občanská vybavenost

Nachází se zde veškerá občanská vybavenost, úřad, škola, školky, obchody, ordinace.

 

Analýza nemovitostí

Ve staré Líšni se nacházejí především rodinné domy a je vcelku problém zde nemovitost koupit, neboť o tuto lokalitu je stabilní zájem. Pozemky jsou rovněž nedostatkové zboží.

V nové Líšni lze koupit malý byt i za méně než 900.000 Kč, ceny zde startují kolem 20.000 Kč/m2 za panel. U nových bytů lze koupit byt kolem 30.000 Kč/m2.

Hlavní lokality v Líšni jsou poslední desetiletí charakteristické novou výstavbou a téměř všechny plochy jsou již zastavěny. Lze proto očekávat stabilní ceny s dlouhodobým potenciálem růstu.

 

Pokud chcete koupit nemovitost v Líšni nebo hledáte pronájem, případně chcete prodat či pronajmout, pak se na nás s důvěrou obraťte. Naši profesionální makléři jsou připraveni vás celým procesem transakce hladce a bez problémů provést.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno