Brno – Komín analýza nemovitostí

Tato menší brněnská část nacházející se v okrese Brno – město má katastrální území o velikosti 7,6 km2. V současné době roku 2014 zde žije trvale cca 7,5-8.000 obyvatel. Komín leží podél řeky Svratky s 43 ulicemi a 2225 adresami. Z hlediska realitního trhu jde o velmi oblíbenou lokalitu pravděpodobně z důvodů vesnického rázu, malé rozlohy, kde nejsou výškové budovy, blízkosti přírody,  centra Brna i kvalitní občanské vybavenosti.

Za zajímavost je možné zmínit vznik jména Komín. Podle jazykovědců není navázáno na zařízení na odvod kouře – komín, protože to se v českém jazyce objevuje později než název obce. Jazykovědci spojují  jméno  s usedlostí, patřící Komovi (či Komoňovi a pod.), nebo jej připisují slovanskému základu kom- (strmě, svisle, kolmo). Název obce je u nás ojedinělý, v Chorvatsku ale existují nejméně dvě obce jménem Komin a v Bosně jedna.

Počátky osídlení Komína se datují až do 50 tisíc let před naším letopočtem.. Jde tedy o historické sídlo s tradicí a kulturou osídlení.

Občanská vybavenost

Jsou zde veškeré prvky občanské vybavenosti. Mateřská škola, základní škola. Další školy v Brně městě. Rovněž lékaři,zubař, privátní soukromé středisko. Cyklostezki směrem do centra nebo do oblastí volnočasových aktivit jako je Brněnská přehrada, zoo nebo zalesněné vrchy Juranka, Holedná v sousedním Jundrově.

Dopravní dostupnost

Dá se říci, že je velmi dobrá. Do Komína vedou z centra čtyřproudé silnice, ať už z centra nebo z Bystrce. Zároveň však obec jakoby míjí a proto silnice nenaruší klidné bydlení. Jezdí zde tramvaj, autobusy i trolejbusy.

Analýza nemovitostí¨

Nabídka je omezená. Velká poptávka je po stavebních pozemcích, které se pohybují většinou od 5 mil. Kč výše. Nabídka však neexistuje a i pozemky v této cenové relaci se prodají během měsíce.

Nové i staré byty stojí podobně jako např. v Žabovřeskách. Přes 40-50 tis. Kč za m2. Starší cihlové byty jsou za ceny ceny mezi 40-45 tis. Kč/m2. Panelové byty lze sehnat i za méně.. Kolem 38 tis. Kč/m2. Třípokojové byty se dají koupit mezi 2?6-3,0 mil Kč což je dle nás reálná cena pro tuto lokalitu.

Pronájmy bytů jsou rovněž relativně dražší. 1+1 bez inkasa a bez zařízení 7-8 tis. Kč, závisí zejména zda jde o panel nebo cihlu. Dvoupokojové jsou za 9-10 tis Kč. Třípokojové začínají na 10. tis. plus služby a energie.

V současné době ceny bytů ovlivňuje výstavba na Pastvinách, kde je relativně velká nabídka nového bydlení.

Nabídka rodinných domů je omezená. Kdo chce koupit dům v Brně Komíně musí si nachystat minimálně 5 milionů Kč..přičemž nejsou výjimkou domy za 8 nebo 10 mil. Kč.

Pozemky: ceny stavebních pozemků se pohybují v širokém pásmu 5-8 tisíc Kč za metr2. Závisí na poloze a velikosti. V nabídce jsou spíše zahrady, obvyklá cena je cca 3 tisíce za metr2.

Pokud chcete koupit, prodat, pronajmout nemovitost v lokalitě Brno- Komín, naši realitní makléři vám rádi pomohou s realizací. Lokalitu známe velmi dobře, průběžně zde realizujeme obchody a jsme si jisti, že rovněž vám pomůžeme s vaším záměrem.

 

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno