Blansko: analýza nemovitostí

 

Blansko je okresním městem a leží 19 km na sever od Brna. Velikost města je 18,3 km2 a má 21 tisíc obyvatel. Výměra katastrálního území je 50,6 km2. Jsou zde tato území: Blansko, Dolní Lhota, Horní Lhota, Hořice, Klepačov, Lažánky, Olešná, Těchov. Městské čtvrti v Blansku jsou tato: Zborovce, Arnoštovo údolí, Staré Blansko, Vojánky, Sever, Písečná, Podlesí, Blansko-město, Staré bytovky.

 

Město je vstupním místem do Moravského krasu. Koná se zde řada kulturních a společenských akcí. Z historických památek je zde několik zřícenin hradů s možností výletů a procházek ať už pěšky, na kole či jinak.

 

Občanská vybavenost 

Z hlediska občanské vybavenosti jsou zde veškerá zařízení nutná ke spokojenému životu. Obec se snaží prostředí zvelebovat přibývají zařízení pro rodiny i děti. Hřiště, školy, školky, parkové plochy a zeleň. Je zde bazén, lázně, akvapark. Město se profiluje jako vhodné pro sportovce, působí zde řada klubů a sportů.

 

Dopravní obslužnost

Funguje zde Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje, je zde železniční stanice, autobusy jezdí do okolních obcí i do Brna.

 

Analýza nemovitostí

1+kk lze koupit i za 650.000-700.000 Kč, 2+1 za 1-1,2 mil Kč. 3+1 od 1,5 mil Kč. Závisí na stavu, poloze, typu vlastnictví. Levnější byty lze koupit v okolí Blanska, např. v Adamově nebo Letovicích. V současnosti se v Blansku připravuje několik větších developerských projektů.

Pozemky v Blansku a okolí je relativně dost, ceny jsou obvykle od 1400 –2000 Kč/m2.

Rodinných domů v Blansku na prodej mnoho nebývá a ceny začínají na 3,0 mil. Kč pokud do nich není nutné investovat. RD před rekonstrukcí lze koupit i výrazně levněji. V okolí Blanska a v Moravském krasu je však relativně velký výběr rodinných domů.

Pokud chcete koupit, prodat, pronajmout nemovitost v Blansku nebo Moravském krasu, rádi vám naši makléři pomohou vše úspěšně zrealizovat. Obraťte se na nás.

Zpět na Poradna - Reality Brno

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Reality Brno

Server Reality Brno je regionálním serverem brněnské pobočky realitní kanceláře Nejlepší bydlení realitní společnosti. Brno-reality.info je specializovaný městský informační server, zaměřený na reality...

Pokračovat

Vložte nemovitost k inzerci zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 - Vývoj cen rodinných domů v Brně a okolí v roce 2016 Po mírném nárůstu cen domů v roce 2015, který byl spíš v 2. polovině 2015, se v roce 2016 zvýšily domů v Brně a okolí...

Starší články:

Potřebujete poradit telefonicky?
Volejte 541 240 153, mobil: 736 484 900

Kam dál?

Prodej bytů:

rychlé hledání mezi byty na prodej: Prodej bytů Brno,  Dále poskytujeme službu výkup bytů za hotové.

Pronájem bytů:

Pokud potřebujete rychle sehnat byt k pronájmu, pak navštivte naše hojně navštěvované stránky: Pronájem bytu Brno,

Prodej a pronájem nemovitostí:

, nabízíme rovněž více než tisíc objektů k rekreaci na Chaty a chalupy k pronajmutí v Čechách, na Slovensku i v jiných zemích. Pokud chcete stavět zde nabízíme: Pozemky Brno